Még a natúr termékek felhasználói közül is csak kevesen ismerik a kendert, mint natúr összetevőt, köszönhetően a közismertebb pszichoaktív hatásának. Szívesen változtatnánk ezen a szemléleten, méghozzá úgy, hogy pár, kevésbé ismert tényre rávilágítunk. Ezzel a bejegyzéssel hangsúlyozni szeretnénk a kender és a marihuána közötti különbségeket. Ezek a növények ránézésre egyformák, illatukban hasonlóak, mégis teljesen különbözőek.
Kender vs marihuána
Miért olyan egyformák? Nos, mindkettő ugyanabból a növényből származik, latinul „Cannabis Sativa„. A legfőbb különbség közöttük az, hogy a marihuána „bódító” hatású pszichoaktív anyagot, THC-t (tetrahidrokannabinol) tartalmaz, míg a kenderben ez csak nyomokban található. Európai szabványok szerint a kender THC tartalma nem haladhatja meg az összetételének 0,2%-át, ez a mennyiség szervezetünk számára biztonságosnak tekinthető. Az úgynevezett ipari kenderről van szó, melynek felhasználási és alkalmazási területei olyan változatosak, hogy az ilyen típusú terményeket vagy ültetvényeket az Európai Unió is támogatja.
A kendert gyakran összekeverik a marihuánával vagy, ahogy a mexikóiak nevezik „marijuána”-val. A növény számtalan felhasználási területen érvényesül. A teljesség igénye nélkül a következő ágazatokban kerül felhasználásra:
- Textilipar: A kendert a textiliparban évszázadok óta használják. Vannak olyan pletykák, miszerint Kolombusz Kristóf vitorlái kenderből készültek az amerikai felfedezőútjára. Még manapság is nagy szilárdságú vontatóköteleket készítenek a kenderből.
- Vegyipar: Ökológiai tüzelőanyagok, kenőanyagok, bio műanyagok és származékaik készülnek belőle.
- Papíripar: Rostjából papír készül.
- Kozmetikai- és gyógyszeripar: Krémek, kenőcsök, olajok, krémtejek készítéséhez használják a szépségápolás különböző területein, mint ahogy azt az ANNABIS termékeknél láthatjuk. Továbbá tinktúrák, infúziók vagy párlatok formájában használják krónikus, súlyos betegségeknél, mint például az epilepszia vagy a rákos megbetegedések.
- Élelmiszeripar: Az Egyesült Államokban és Kanadában a kender szuperélelmiszernek számít, amely olajok, magvak, lisztek és étrend-kiegészítők formájában jut el a felhasználókhoz.
Ezennel reméljük, sikerült tisztázni azokat az egzisztenciális kétségeket, melyekkel sok fogyasztó az új kendertermékek kapcsán szembesül. Vajon jogosak ezek a kétségek? Határozottan NEM! Most már tudod, hogy a kendernek nincs THC tartalma, és nem csak az élvezeti használat kapcsán beszélhetünk róla. A kender sokkal több! Mi szakértők vagyunk a kender kozmetikai, és élelmiszeripari felhasználásában. Ha többet szeretnél tudni a kender széles körű egészségügyi előnyeiről, ne habozz meglátogatni blog bejegyzéseinket, vagy mélyülj el termékkatalógusunkban!